Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

3) Na Zanzibaru byla nakaza minimalni ,nikdo nemuze tvrdit odkud ji ten nebo onen cestujici privlekl ,navic  cestujici  pred odletem museli projit testem ,tudiz to ukazuje na jedine .ze  testy jsou k nicemu  

 

A to ako vies? ved v celej Tanzanii sa na testovanie doslovane kaslalo. A teda zanzibarske PCR testy ... by som sa necudoval keby to boli len take "pro forma", najma ked sa robia pred odletom.

0 Citovat

tonic napsal(a):

A to ako vies? ved v celej Tanzanii sa na testovanie doslovane kaslalo. A teda zanzibarske PCR testy ... by som sa necudoval keby to boli len take "pro forma", najma ked sa robia pred odletom.

No právě - takové testy jsou k ničemu (kromě tahání peněz z lidí).

0 Citovat

ved nikto normalny tomuto nemoze verit, najma v pripade uplne otvorenej krajiny. Ved to je uplne statisticky nemozne, najma ked tam cestuju turisti z najvacsich ohnisk ako napr. CZ, SK, Rusko, Ukrajina a pod. 

A co som cital clanok, tak uz boli pripady ze pri odlete zo Zanzibaru negativny a po prilete pozitivny.

 


tanzania-covid.jpg

0 Citovat

Ale takovym smyslenim muzes ohodnit jakoukoliv zem , vis ze ty cisla o pozitivnich v CR ,na Slovensku i kdekoliv jinde jsou opravdu pravdiva a presna ? Oficialne byl Zanzibar malo nakazenou zemi ,   jestli to byla pravda nebo ne je vec druha, ,souhlasim o testech si nedelam iluze 

Pise se tu hodne o tom jak to resi v Australii ,na Novem Zelande prisli s tim v Britanii ,je to podle meho ponekud diskutabilni,, jestlize je na me nejake podezreni muze me policie zadrzet a vzit do vazby , ovsem musi mi neco pak dokazat ,, a kdyz to prevedu na tohle tak by mi meli dokazat  ze jsem opravdu nakazeny ,ja budu tvrdit ,ze jsem zdravy a ze mi nic neni... 

Nezda se mi uplne ze by si lide ten hotel meli platit, mozna by se dalo polemizovat o tom ,ze kdyz budu pozitivni  ,muze to byt castecne moje vina, tak dobra tak at pak neco platim , ale pokud tam budu kysnout  14 dnu a nic mi nebude tak at mi to laskave zaplati stat 

0 Citovat

tonic napsal(a):

ved nikto normalny tomuto nemoze verit, najma v pripade uplne otvorenej krajiny. Ved to je uplne statisticky nemozne, najma ked tam cestuju turisti z najvacsich ohnisk ako napr. CZ, SK, Rusko, Ukrajina a pod. 

A co som cital clanok, tak uz boli pripady ze pri odlete zo Zanzibaru negativny a po prilete pozitivny.

 

Samozrejme ,ale to opet nic nedokazuje , je to to same jak kdekoliv jinde, pujdu na test dostanu  papir ze,jsem negativni a pritom uz na tom testovacim miste jsem se nakazil 

Proc asi myslis ,ze jsem takovy odpurce tesu ?  Pominu nepresnost, rekneme ze by byly 100 % dukazem ,ale za minutu po otestovani muzu uz byt nakazeny ....ale hlavne ze mam papir s bumazkou 

0 Citovat

mikir napsal(a):

hlavne ze mam papir s bumazkou 

Nějak zapomínáš ruštinu - бумажка je kousek papíru.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

[citace="mikir"]

hlavne ze mam papir s bumazkou 

Nějak zapomínáš ruštinu - бумажка je kousek papíru.

[/citace]

(zdrobněle) bumága; (v ruském prostředí; jinak obvykle (žertovně)) (zpravidla úřední) listina, dokument; Strážný je nechtěl pustit, ale když ukázali své bumážky, jen zasalutoval.

ale mas pravdu  zapominam ,jen to na te veci nic nemeni 

печать :-)

0 Citovat

I obyčejný člověk může něco změnit.

https://mobile.twitter.com/liter...0684763141

0 Citovat

@LL: tak to je úspěch! gratuluji a děkuji :-)

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

I obyčejný člověk může něco změnit.

https://mobile.twitter.com/liter...0684763141

Klobouček Leoši!

0 Citovat

Stacha ne, ten má projev jako v agitkách z 50. let o údernících. A pak v rámci objektivity a vyváženosti by měl také dostat svých deset minut i Mikir na své názory.

0 Citovat

Vláda omezí pohyb a výlety budou možné pouze v rámci obce. Je tím de facto i zakázáno cestovat do zahraničí?

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_chtl

 

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Vláda omezí pohyb a výlety budou možné pouze v rámci obce. Je tím de facto i zakázáno cestovat do zahraničí?

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_chtl

 

Ne, vždycky byla výjimka na vycestování ze země 

0 Citovat

No, zatím tu výjimku nikde nevidím:)

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

No, zatím tu výjimku nikde nevidím:)

Bod 11


screenshot-20210226-225521-instagram.jpg

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_kop

Toto už je tedy vrchol a neskutečná buzerace! Takto zasahovat do lidských práv si nedovolili ani komunisti v době největší slávy ! A těmto zmetkům stačí jen přejmenovat chřipku na covid .

Doufám ,že to budou lidi ve velkém bojkotovat jako nějakej praštěnej Hamáček a spol. mi určitě nebudou zakazovat navštěvovat svojí vlastní rodinu a příbuzné !!

A největší cirkus je to tzv. čestné prohlášení to je opravdu debilita na entou !

0 Citovat

Tohle už musi byt nejaka diagnóza, byt popírač i v této době v této zemi, ne? Ale zase to mnohe vysvětluje.

0 Citovat

lma napsal(a):

Takto zasahovat do lidských práv si nedovolili ani komunisti v době největší slávy !

Naprosto souhlasím. Všichni ti popravení v 50. letech v procesech v čele s Horákovou... no kam se to hrabe na respirátor a omezení pohybu!!!

0 Citovat

Lidi jsou naštvaní, protože neschopná vláda stále dokola prodlužuje nedostatečná, nicméně i tak tvrdá opatření, která lidi postupně psychicky i finačně likvidují. Z toho bude imho plynout většina těchto názorů. I teď vyhlásili další polovičatý ale opět tvrdší lockdown. Dostatečné to nebude (protože se do práce dál chodí), akorát to lidi více zdeptá. Navíc si Bureš nechal otevřená svoje kadeřnictví a vmetl nám to do ksichtu.

Proč proboha neudělají skutečně zavření všeho na ty 3 týdny, abysme potom měli aspoň nějakou dobu klid od těch tvrdých zákazů a mohli trochu žít? Vakcíny leží ve skladech a když se najde někdo, kdo je skutečně lékařům rozveze, tak se Blatný ještě urazí. Jediný, co udělali dobře, že konečně otevřeli registraci učitelům...

0 Citovat

@speedy7cz: Ano souhlasím, buď se měl udělat tvrdý lockdown jako v Izraeli, vypnout průmysl a některé sektory ekonomiky, anebo rozvolnit jako v Rakousku, lockdown zrušit, protože ho beztak nikdo nedodržuje. Ne, Andrej udělá takové polovičaté něco, co si musí člověk nastudovat, protože něco platí pro okres, něco pro obec, což je třeba v Praze ještě složitější.

Beztak jsou ty nařízení nejspíš nevymahatelná a když to někdo s pokutou potáhne až do správního soudnictví, tak ještě vyhraje.

0 Citovat

Nevymahatelna jsou, četl jsem právní analýzu, že se na lidi vztahuje presumce nevinny a tak je správní orgán povinej prokázat, že jsem výjimku nesplnoval.

Co na to místní právníci? 

0 Citovat

Ja jsem asi popirac, pujdu zrejme kupovat jarni boty detem do kvetinarstvi Flamego.🤮 To, ze jsem na OCR od rijna (mimo 3 nedel v prosinci), to ani nekomentuju.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Nevymahatelna jsou, četl jsem právní analýzu, že se na lidi vztahuje presumce nevinny a tak je správní orgán povinej prokázat, že jsem výjimku nesplnoval.

Co na to místní právníci? 

Nic, je to základní zásada přestupkového řízení, které se podobá řízení trestnímu. Na to nepotřebuješ žádnou právní analýzu, tohle je v každé učebnici správního práva a měl by znát každý student, který má za sebou aspoň první semestr správního práva. Takze žádný objev Ameriky.

A ze jsi výjimku nesplnoval se prokáže v rámci řízení velmi snadno (napr. znalecký posudek pokud jde o zdravotni důvody).

0 Citovat

lma napsal(a):

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_kop

Toto už je tedy vrchol a neskutečná buzerace! Takto zasahovat do lidských práv si nedovolili ani komunisti v době největší slávy ! A těmto zmetkům stačí jen přejmenovat chřipku na covid .

Doufám ,že to budou lidi ve velkém bojkotovat jako nějakej praštěnej Hamáček a spol. mi určitě nebudou zakazovat navštěvovat svojí vlastní rodinu a příbuzné !!

A největší cirkus je to tzv. čestné prohlášení to je opravdu debilita na entou !

Ty sis nevzal prášky? Vždyť lékárny jsou normálně otevřené.

0 Citovat

lma - více mrtvých než chřipka za deset let. 

V naší rodině to svinstvo chytli jen dva lidé, manželé 70+. Po týdnu vážného průběhu oba skončili v nemocnici. Jejich syn průběžně popisoval průběh. Nejvíce deprimující jsou vlny, kdy se střídá zlepšení se zhoršením a není vidět konce. Po dvou třech týdnech v nemocnici oba propustili domů. Paní dovezli na kontrolu na plicní a ukázalo se, že stále má zápal plic. Prostě chřipka, viď?

0